Пошук по сайту

Кожен десятий ув’язнений відчуває себе в надзвичайній небезпеці, – дослідження

11,7% опитаних ув’язнених відчувають себе в надзвичайній небезпеці. Це призводить до постійного стресу і спроб самоушкодження. Такі дані дослідження “В’язниця очима в’язня”, проведеного  Експертним центром з прав людини. Керівник ЕЦПЛ Юрій Бєлоусов розповів про дослідження 23 листопада у Главкомі.

“Майже кожен другий опитаний вважає, що на території закладу не має жодного абсолютно безпечного місця. Людина постійно перебуває в напруженні. В одній з колоній, де ми проводили інтерв’ю для дослідження, 70 в’язнів з 200 постійно здійснюють самоушкодження. Тобто люди ріжуть собі руки та шию, щоб вирватись з небезпечного середовища і потрапити до лікарні, де вони хоч на якийсь час можуть прийти до тями. Така ситуація відображає режим в установі та ставлення до в’язнів і має бути сигналом для адміністрації”, – розповів експерт.

Однією з основних загроз своїй безпеці засуджені вважають інших в’язнів. За словами опитаних, конфліктна ситуація може відбутися в будь-який момент і треба постійно бути до цього готовим. Багато хто звертав увагу на ієрархію у в’язниці та необхідність поводитись згідно з неписаними правилами внутрішнього життя установи задля уникнення приниження та насильства з боку інших в’язнів.

Поширеним видом небезпеки для в’язнів є загроза здоров’ю внаслідок наявних захворювань, високого ризику заразитися від інших в’язнів або ж у зв’язку із неналежними умовами тримання.

В якості загрози для себе окремі засуджені згадували й персонал установи, а також жорсткі умови ізоляції та режиму.

У той же час близько половини опитаних в’язнів – 56,7 % (сума оцінок 5 та 4), відповіли, що в цілому почувають себе у безпеці.

vjazni_bezpeka

Повна версія дослідження – за посиланням.

Дослідження підготовлено в рамках проекту «Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні», що спільно фінансується Європейським Союзом та Радою Європи.

Схожі публікації