Пошук по сайту

Одеська регіональна команда провела зустріч з Управлінням забезпечення прав людини НПУ

Представники Одеської регіональної команди з протидії порушенням прав вразливих груп населення 28 жовтня провели зустріч з Управлінням забезпечення прав людини НПУ в Одеській області. Зустріч відбулась за сприяння Експертного центру з прав людини в рамках підготовки до Круглого столу, на якому буде обговорена ситуація, що склалася з порушенням прав вразливих груп в області, а також пошук вирішення наболілих питань.

c-nu61qzuku

Під час роботи команди була виявлена серйозна проблема – не зважаючи на те, що Одеський обласний наркологічний диспансер давно змінив адресу, через бюрократичну тяганину досі не внесені зміни в нормативний документ, яким керуються правоохоронці під час затримання споживачів ЗПТ (замісної підтримувальної терапії). Така ситуація може призвести до порушень прав цієї категорії громадян.

Ми повинні допомогти наркозалежним соціалізуватися, а для цього потрібен час. У перехідний період їх легко можуть кинути за грати і позбавити можливості відновлюватися. Їх не так багато насправді”, – підкреслив лікар-нарколог, голова благодійного фонду «Веселка» Ілля Подолян. Він зазначив, що в Одеській області споживачів ЗПТ на даний момент 356, з них 316 в Одесі, решта – в Ізмаїлі, в інших районах регіону центри надання замісної терапії поки не відкриті.

Поки не внесені зміни, можна провести інформування співробітників поліції, аби вони знали, куди звертатися в разі затримання зптшника”, – продовжив Подолян. За його словами, протягом тих кількох років, коли в Україні працює програма ЗПТ, вже вдалося досягти серйозних результатів: 40% наркозалежних, які отримують замісну терапію, на даний момент працевлаштовані.

Спільно з одеською регіональною командою з захисту вразливих груп населення ми плануємо зібрати все керівництво за Круглим столом, включно з представниками Міністерства охорони здоров’я, обговорити ситуацію, що склалася”, – розповів представник Управління забезпечення прав людини НПУ в Одеській області Сергій Чеботаренко. Він додав, що зараз його відомство зосереджено на роботі на місцях, з виїздом в райони області для проведення перевірок та моніторингу дотримання прав людини, в тому числі в місцях несвободи.

Хочеться відзначити, що разом з представниками Управління забезпечення прав людини НПУ в Одеській області ми плануємо провести навчально-освітні заходи з прав людини для співробітників поліції та участь у спільних розслідуваннях порушень прав вразливих груп населення”, – зазначила керівниця Одеської регіональної команди з протидії порушенням прав вразливих груп, адвокат Наталія Маркочева.

Нагадаємо, За сприяння ГО «Експертний центр з прав людини» (ЕЦПЛ) в Одеській області була сформована регіональна команда з протидії порушенням прав вразливих груп, до складу якої увійшли адвокати, журналісти, представники вразливих груп та сервісних організацій, які опікуються проблемами цих осіб. У взаємодії з експертами ЕЦПЛ учасники команди збирають інформацію про порушення прав вразливих груп, беруть участь у громадських розслідуваннях таких випадків, а також проводять освітні заходи.

Джерело: odcrisis.org

Схожі публікації