Пошук по сайту

Перший день тренінгу для регіональних команд щодо протидії порушенням прав вразливих груп населення

22-24 квітня адвокати, активісти, експерти неурядових правозахисних організацій та журналісти з Кіровоградської, Львівської та Херсонської областей пройшли тренінг “Підвищення організаційної та правової спроможності регіональних команд щодо протидії порушенням прав цільових груп з боку правоохоронних органів”, організований Експертним центром з прав людини.
Завдання тренінгу – об’єднати професіоналів та створити регіональні команди, які проводитимуть громадські розслідування порушень прав вразливих груп (наркозалежних осіб, учасників програми ЗПТ та секс-працівників) на місцях.
У перший день тренінгу учасники обговорили, які саме права вразливих груп найчастіше порушуються. Присутні журналісти зазначили, що ЗМІ часто подають інформацію про наркозалежних та секс-робітниць не об’єктивно та з негативного боку.
Представники неурядових правозахисних організацій наголосили на ненаданні своєчасної медичної допомоги та лікування, обмеженні свободи пересування, дискримінації та неповазі, неправомірному затриманні та насиллі.
Адвокати підкреслили, що в системі правоохоронних органів відсутнє реальне реагування на скарги щодо порушень прав цільових груп. Психологічний та фізичний тиск, використання секс-працівниць та наркозалежних в провокаціях злочинів для підвищення показників їх розкриття, “кришування” – далеко не всі порушення, яких зазнають вразливі групи населення в Україні.
Захід пройшов за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».
Пост-реліз підготувала учасниця тренінгу Тетяна Рикичина

Схожі публікації