Пошук по сайту

Поліція проводить розслідування за старими методами, що спричинює насильство, – Бєлоусов

В Україні в 2017 році від насильства поліції постраждали 641 тисяча осіб і ще 96 тисяч стали жертвами катувань. Такі дані дослідження Харківського інституту соціальних досліджень та Харківської правозахисної групи.

На думку керівника Експертного центру з прав людини Юрія Бєлоусова, ця цифра цілком об’єктивна, зважаючи на метод проведення дослідження, а також на відсутність змін у роботі поліції по розслідуванню злочинів. Про це він розповів в ефірі Громадського радіо.

“Я не заперечую факт реформування поліції, і є низка позитивних фактів, але в частині розслідування злочинів підходи не змінилися. Тому  не бачу підстав вважати, що кількість насильства могла кардинально зменшитися під час розслідування злочинів.

За словами експерта, навіть якщо відкинути можливе викривлення та перетин фактів, то масштаби все одно вражають. Ми можемо перерахувати ці цифри на кількість райвідділів поліції. В Україні близько 700 районних відділків, отже виходить, що 1000 людей в рік або близько 90 людей протягом місяця зазнають насильства у відділку поліції.

Юрій Бєлоусов також наголосив на бажанні правоохоронців отримати зізнання на допиті, що тягне за собою насильство.

“Колишній співдоповідач ООН з питань катувань Хуан Мендес казав, що системам кримінальної юстиції, побудованим на необхідності отримання зізнання, притаманне насильство. І що б нам не казали правозахисники або керівництво деяких правоохоронних органів, буцімто зараз немає сенсу отримувати зізнання, бо за новим Кримінальним кодексом ці докази втрачають будь-яку силу в суді, але не все те, що написано в законі, виконується на практиці. Зараз просто змінилися акценти. Якщо ще кілька років тому зізнань було достатньо, щоб засудити людину на тривалий час, то зараз зізнання в справу не йде, але завдяки насильству здобувають інформацію про докази. І якщо завдяки катуванню та насильству докази знаходяться, то як вони знаходяться, нікого не цікавить, навіть суд”, – розповів експерт.

 

Схожі публікації