Пошук по сайту

Регіональні команди обговорили досягнення та проблеми підвищення організаційної та правової спроможності вразливих груп населення

Представники регіональних команд з протидії порушенням прав вразливих груп за участі Експертного центру з прав людини 28 липня обговорили досягнення та проблеми реалізації програми «Підвищення організаційної та правової спроможності споживачів наркотиків, учасників програм ЗПТ, РКС протидіяти порушенням їхніх прав в діяльності правоохоронних органів».

В усіх регіонах вдалось створити сильні осередки, до яких увійшли адвокати, журналісти, представники вразливих груп та сервісних організацій, які опікуються проблемами цих осіб. З часом до команд долучається все більше і більше зацікавлених та небайдужих. Регіональні команди збирають інформацію про випадки порушення прав вразливих груп, беруть участь у громадських розслідуваннях таких випадків, а також проводять освітні заходи.

img_4031
Так, Сумській команді вдалось допомогти пацієнту замісної підтримувальної терапії протистояти неправомірним діям поліції та не допустити безпідставного збільшення покарання. Одеська команда відпрацювала схему виявлення порушень завдяки направленню інформаційних запитів до ГУНП в Одеській області, Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації та особистій перевірці інформації. Всі команди надають консультації наркозалежним та секс-робітницям у випадку неналежного до них ставлення з боку правоохоронців.

img_3969
В Дніпровській, Сумській, Херсонській та Одеській областях були проведені тренінги підвищення правової спроможності представників вразливих груп. На них адвокати та правозахисники розповіли пацієнтам замісної підтримувальної терапії та громадськості про те, як краще діяти в тій чи іншій взаємодії з поліцією та у кого просити допомоги в критичній ситуації. До кінця місяця освітні заходи відбудуться також в Кропивницькому та Львові.

Регіональної команди протидії порушенням прав вразливих груп працюють у Дніпропетровській, Херсонській, Одеській, Львівській, Сумській та Кіровоградській областях за підтримки ЕЦПЛ та Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Схожі публікації