Пошук по сайту

Сумська регіональна команда захищає права потерпілих від незаконних дій поліції

У Сумах поліція затримала двох чоловіків за підозрою у вчиненні крадіжки. За словами затриманих, їх били, забрали особисті речі та протримали добу в поліцейському відділку. Постраждалі звернулись по допомогу до Сумської регіональної команди протидії порушенням прав вразливих груп населення, яка виробила алгоритм захисту прав чоловіків.

2-1024x768

Обидва затримані мали раніше судимості, один з них є пацієнтом ЗПТ. На думку постраждалих, через це правоохоронці упереджено ставились до них.

Увечері 14 жовтня мешканці міста Суми, Іван та Анатолій (ім’я змінені), повертались з дачі, власником якої є один із них. Дорогою додому їх затримав наряд патрульної поліції. «Працівники поліції навіть не представились, не пояснили чому вони нас зупинили. Одразу почали перевіряти наші сумки, звісно, дозволу не питали», – поділився Анатолій.

Вже потім чоловіки дізнались, що їхній шлях пролягав через дачний кооператив, в якому почастішали крадіжки. Тому вони й стали першими та найголовнішими підозрюваними.

«Після детального огляду наших особистих речей, працівники поліції викликали оперативно-слідчу групу, на приїзд якої ми чекали майже 2 години. Просто стояли та мерзли посеред вулиці», – розповідає Іван.

Після усіх процедур на місці затримання Анатолія та Івана повезли у відділ. Чоловіки вважають, що це сталось, бо у них є судимість і через це поліцейські упереджено до них ставились.

«У відділку ми опинилися у ще гіршій ситуації. Хоч і усвідомлювали, що нас затримали незаконно, але довести це не могли. На годиннику за північ, а ми чекаємо чергового. На наші запитання та вимоги пояснити, що відбувається нам сказали: «Сьогодні ж свято, вам треба чекати поки приїде черговий» – продовжує Іван.

Іван перебуває на замісній підтримуючій терапії та отримує спеціальні препарати, про що він одразу повідомив працівникам поліції. Правоохоронці відреагували на цю інформацію некоректно і непрофесійно, назвавши затриманих звичайними наркоманами.

Чоловіки розповіли, що в поліцейському відділку до них вкрай неповажно ставились, не надали медичної допомоги, працівники перевищили службові повноваження, вимагали зізнатися у злочині, який чоловіки не вчиняли, та застосовували фізичне насильство. Навіть після очної ставки з постраждалими, які прибули до відділу і заперечили, що речі, вилучені у затриманих, належали їм, чоловіки все одно залишились під підозрою.

Члени регіональної команди поспілкувались з чоловіками та виробили алгоритм подальших дій для захисту. Знаковим було залучення до роботи команди представника управління забезпечення прав людини при Національній поліції Аліни Курової. Постраждалі від поліцейського свавілля чоловіки написали заяви на представника новостворенного управління та наразі вирішується питання щодо ініціювання службового розслідування за даними фактами.

Також був залучений дружній до представників уразливих груп місцевий  адвокат, з яким налагоджені плідна співпраця. Усі подальші спілкування чоловіків з поліцейськими будуть проходити у присутності адвоката.

За підтримки Експертного центру з прав людини та Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», в Сумській області була сформована регіональна команда з протидії порушенням прав вразливих груп, до складу якої увійшли адвокати, журналісти, представники вразливих груп та сервісних організацій, які опікуються проблемами цих осіб. У взаємодії з експертами ЕЦПЛ учасники команди збирають інформацію про порушення прав вразливих груп, беруть участь у громадських розслідуваннях таких випадків, а також проводять освітні заходи.

Джерело: www.clubchance.org.ua

Схожі публікації