Пошук по сайту

У демократичних суспільствах секретні служби мають захищати усе суспільство, а не лише владу, – Бєлоусов

Працівники служби безпеки мають зрозуміти, що у першу чергу вони захищають людей, а не владу, тож мають дотримуватися стандартів прав людини. Про це сказав виконавчий директор ЕЦПЛ Юрій Бєлоусов в ході тренінгу «Особливості застосування сучасних стандартів з прав людини при проведенні антитерористичних заходів», який пройшов 27-28 листопада у місті Дніпро.

За словами експерта, за авторитарних режимів діяльність служб безпеки повністю орієнтована на захист чинної влади, яка фактично ототожнюється з усією державою. В якості загроз чинному режиму розглядаються, у тому числі, й громадяни, які мають іншу думку щодо тих чи інших аспектів життя суспільства. У той же час в демократичних суспільствах державний апарат виконує функції обслуговування суспільства, адже саме громадяни фактично фінансують його діяльність, і, відповідно, мають повне право вимагати якісного надання послуг з боку державних службовців.

«У демократичних суспільствах змінюється роль служб безпеки. Вона має захищати усе суспільство, а не лише владу, від викликів, що загрожують його функціонуванню. Така трансформація ролі служби безпеки передбачає, у тому числі, й трансформацію свідомості її працівників. Вони мають зрозуміти, що у першу чергу захищають людей, тож мають дотримуватися стандартів з прав людини», – зазначив Юрій Бєлоусов.

unnamed

«В цьому контексті ми вітаємо позицію керівництва Служби безпеки України, яке погодилося із проведенням цього тренінгу. Сподіваюся, що подальша взаємодія в цьому напрямку із інститутами громадянського суспільства триватиме й надалі», – додав експерт.

Під час заходу піднімались теми прав людини у період збройного конфлікту, гарантії захисту від жорстокого поводження, стандарти використання сили, спеціальних засобів та вогнепальної зброї, стандарти ефективного розслідування випадків жорстокого поводження та інші. Всі теми були розглянуті на прикладах ситуацій, пов’язаних із боротьбою з тероризмом в Україні та закордоном з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

unnamed (1)

Під час другого дня тренінгу були напрацьовані рекомендації щодо покращення ефективності протидії терористичним загрозам в Україні у відповідності до сучасних стандартів у сфері прав людини.

У тренінгу взяли участь 25 слідчих Служби безпеки України з усіх регіонів країни.

Захід проводився спільними зусиллями фахівців Експертного центру з прав людини, Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.

 

Схожі публікації