Пошук по сайту

У Львові розслідуватимуть неправомірне затримання пацієнта ЗПТ

У Львові 8 вересня поліцейські затримали пацієнта замісної підтримувальної терапії біля закладу надання такого лікування. Правоохоронці перервали лікування пацієнта, вилучивши у нього препарат метадон, отриманий відповідно до призначення лікаря. Щодо пацієнта порушили кримінальне провадження.

Про цей випадок дізналися члени регіональної команди протидії порушенням прав вразливих груп населення у Львівській області.

«Працівники поліції затримали наркозалежного львів’янина, у якого виявили таблетки метадону, яких йому вистачило б на три дні терапії – п’ятницю, суботу і неділю. Чоловік показав документ з наркодиспансера, який підтверджув, що він справді лікується цим препаратом. Однак у поліції на це не зважили і порушили щодо нього провадження за ч. 1 ст. 309 Кримінального Кодексу України, тобто за незаконне зберігання наркотичних речовин без мети їх збуту. Окрім того, працівники поліції відібрали у нього препарат, чим перервали лікування», – розповів представник регіональної команди Валерій Колчев.

Цей випадок – не рідкість у роботі поліції, зазначає експерт ЕЦПЛ Віктор Чупров.

Наркозалежні завжди були “зручною” категорією для поліції – на них легко “робити” показники, адже ці люди зазвичай не можуть себе захистити. Поліція часто «чергує» біля установ, де наркозалежним видається замісна терапія. Під приводом протидії нелегальному виносу наркотичних засобів, працівники поліції регулярно здійснюють поверхневі огляди пацієнтів ЗПТ, щойно вони вийшли з медичного закладу. Прикро, що не всі працівники поліції знають, що за певних умов програма зниження шкоди дозволяє пацієнтам ЗПТ отримувати препарат для лікування на декілька днів і легально зберігати ліки”, – розповів Чупров.

Спільними зусиллями представників регіональної команди, Експертного центру з прав людини та Управління забезпечення прав людини Національної поліції України була зібрана уся необхідна інформація для подання доповідної на голову Національної поліції України та ініціювання службового розслідування.

Регіональна команда та ЕЦПЛ сприятимуть об’єктивному та неупередженому розслідуванню незаконного затримання пацієнта ЗПТ та проаналізують висновки службового розслідування.

7 лютого Експертний центр з прав людини презентував аналітичний звіт «Дотримання прав вразливих груп населення у діяльності правоохоронних органів». Дослідження показало, що 74% виявлених у 2016 році поліцією наркозлочинів стосуються незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання наркотиків без мети збуту (ст. 309 Кримінального Кодексу). Водночас наркозлочини, пов’язані зі збутом, складають лише 8%. Злочини, пов’язані з організацією наркобізнесу, складають менше 2%. Тобто правоохоронці притягають до кримінальної відповідальності споживачів, які відповідно до міжнародного законодавства вважаються хворими людьми і називають це боротьбою з нарокзлочинністю. Дослідження проводилось за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

 

Схожі публікації