Пошук по сайту

В Липовецькому районі Вінницької області зацікавилися досвідом проекту ЕЦПЛ

Питання необхідності посилення взаємодії та комунікації між населенням, поліцією та місцевою владою набирає все більшої актуальності. Сьогодні все більше і більше громад готові самостійно розробляти ініціативи щодо покращення стану безпеки за місцем проживання.

dsc08054

В січні 2016 року на Вінниччині ЕЦПЛ у взаємодії з місцевою владою, Асоціацією ОСББ Вінниччини та громадськими організаціями за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розпочали реалізацію Програми «Впровадження поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду у Вінницькій області» (Community policing). В рамках проекту,  серед іншого, важливим завданням є розробка та запровадження ефективних механізмів комунікації та взаємодії між населенням, поліцією та місцевою владою.

В березні соціологами ЕЦПЛ було проведено дослідження в м. Бар (Вінницької області) і районі Вишеньки у м. Вінниця. Було визначено, що найбільше турбує населення, які проблеми є на конкретній території. Такий спосіб ідентифікації проблем дозволив сформувати Програму пріоритетів охорони громадського правопорядку на певній території, яка, в свою чергу, стала своєрідним сигналом для органів місцевої влади та показала, що заважає громаді відчувати себе у безпеці за місцем проживання. Так, наприклад, міська влада м. Бар, отримавши результати дослідження, взялась за створення притулку для тварин, бо мешканці вказали, що безпритульні собаки ствоюють відчуття небезпеки.

Також розробляються, а деякі вже запроваджені, механізми взаємодії між поліцією та населенням (спільні прийоми громадян дільничним інспектором, інспектором патрульної поліції за участі голів ОСББ та старших по будинкам; спільні патрулювання; способи інформування населення про громадський порядок та ін.).

Ініціативами по залученню громади до процесу якісних змін у сфері безпеки та налагодження взаємодії і комунікації зацікавилися і у Липовецькому районі Вінницької області.

На запрошення куратора Липовецького району Вінницької області – директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Миколи Ткачука, відбулась зустріч з координатором проекту ЕЦПЛ у Вінницькій області Станіславом Нижник-Оскольським.

В ході зустрічі координатор розповів про мету та завдання проекту та поділився досвідом щодо реалізації заходів проекту у м. Бар та м. Вінниця. Також було обговорено перспективи впровадження таких ініціатив і в Липовецькому районі. Зокрема, домовились про спільну роботу над планом залучення населення до превентивної діяльності поліції (спільне патрулювання, проведення тематичних тренінгів, моніторинг дотримання прав людини тощо). Також було рішення долучитися до організації спільного прийому громадян керівництва району та поліції, за прикладом м. Вінниця. Найближчим часом відбудеться спільний прийом громадян керівництвом району та місцевою поліцією.

Разом з тим,  керівництвом району було зазначено, що вже розпочато з’ясування думки населення стосовно проблем безпеки, які найбільше турбують мешканців.

Схожі публікації