Пошук по сайту

В Одесі наркозалежним розповіли, як краще спілкуватись з поліцією

«Мене затримали, коли я виходив з дому і без пояснень повезли в райвідділок». «Сусіду здалось, що у моєму дворі відбувається жертвоприношення і він з поліцейським ходили по моїй території та щось вишукували». «Коли затримують – зразу відбирають телефон». «Я боюсь говорити про свої права поліцейським, бо тоді на мене можуть щось ще навісити». Про такі ситуації говорили пацієнти замісної терапії на тренінгу з підвищення правової спроможності представників вразливих груп 13 липня в Одесі.
Захід був проведений Одеською регіональною командою з протидії порушенням прав вразливих груп за підтримки ГО «Експертний центр з прав людини» та Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Керівниця Одеської регіональної команди з протидії порушенням прав вразливих груп, адвокат Наталія Маркочева детально розібрала кожен озвучений випадок та дала поради, як краще поводитись у подібних ситуаціях.

13707585_311023632619672_4227735847351909941_n

Адвокатка також розповіла, як варто спілкуватися з поліцейськими, яким має бути порядок виклику до відділку поліції, як проводиться обшук у житлі та як при цьому поводитись, які бувають особливості адміністративного та кримінального затримання, як протидіяти недозволеним методам слідства та зловживанням превентивними заходами.

Наталія Маркочева також закликала відразу ж з моменту затримання вимагати у поліції повідомити про це в Центр безоплатної правової допомоги та не брати участі в будь-яких слідчих діях до прибуття адвоката. У випадку ігнорування цієї вимоги, звертатись за допомогою до Одеської регіональної команди.

13620214_311023779286324_8584972124458942572_n

Керівник проекту психосоціально-медицинського супроводу клієнтів ЗПТ в Одеській області «Веселка» Костянтин Подолян запропонував регіональній команді організувати на обласному рівні робочу зустріч працівників поліції, адвокатів центру безоплатної правової допомоги та представників сервісних організацій, на якій акцентувати увагу правоохоронців на неухильному дотриманні вимог законодавства щодо забезпечення безперервного лікування пацієнтів замісної підтримувальної терапії.

За сприяння ГО «Експертний центр з прав людини» (ЕЦПЛ) в Одеській області була сформована регіональна команда з протидії порушенням прав вразливих груп, до складу якої увійшли адвокати, журналісти, представники вразливих груп та сервісних організацій, які опікуються проблемами цих осіб. У взаємодії з експертами #ЕЦПЛ учасники команди збирають інформацію про порушення прав вразливих груп, беруть участь у громадських розслідуваннях таких випадків, а також проводять освітні заходи.

Схожі публікації