Пошук по сайту

Війна сприяє розповсюдженню практики катувань по всім регіонам України

Частина правоохоронців, які працюють у зоні АТО, використовують тортури щодо затриманих та полонених. Коли правоохоронець переїжджає в інший мирний регіон, він продовжує використовувати методи, до яких він звик в зоні бойових дій. Про це розповів колишній представник Омбудсмана, а нині – керівник Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов на презентації доповіді Підкомітету ООН з недопущення катувань за підсумками візиту в Україну в 2016 році.

Експерт розповів, що вперше питання тортур в зоні АТО піднімали в 2014 році. Тоді Офіс Омбудсмана з Моніторинговою місією ООН вперше говорили про цю проблему в ході конфіденційних зустрічей з керівництвом СБУ. За словами Бєлоусова, ці розмови сприймались як ледь не зрада Батьківщині. Через  те, що Офіс Омбудсмана говорив про катування в зоні АТО, працівників Офісу сприймали ледь не як агентів Кремля.

Ніхто не заперечує важливості функцій, які виконує СБУ в зоні АТО. Ми всі розуміємо, що Україна зіштовхнулась з агресією, яка загрожує цілісності нашої країни і СБУ є форпостом, який нас захищає. Питання в тому, як це робити та на які стандарти орієнтуватися. Якщо орієнтуватися на стандарти ЛНР та ДНР і казати: “Та подивіться, що вони роблять, в яких умовах вони тримають людей”, то, напевно, про Євросоюз і Раду Європи Україні говорити поки що зарано“, – зазначив експерт.

За його словами, правоохоронцям варто орієнтуватися на сучасні міжнародні стандарти, які дозволяють ефективно виконувати свою функцію і не порушувати права людини.

Особисто мені хотілося б, щоб СБУ не давала аргументів нашому ворогу, який кожен такий випадок показує на весь світ і каже: “Дивіться, що відбувається в Україні, яка Європа, про що ви взагалі говорите”. Нам би дуже хотілося, щоб СБУ та інші правоохоронні органи переорієнтували свою роботу. Ми з свого боку готові допомогти, залучити міжнародних експертів, які знають, як це робити, та допоможуть нашим колегам виконувати свою роботу, а нам – пишатися нашою службою, яка працює на найвищому рівні“, – наголосив Бєлоусов.

Захід відбувся 30 червня в Укрінформі.

 

 

 

Схожі публікації