Пошук по сайту

Як захиститися від зловживань правоохоронців: в Дніпрі пройшов тренінг для вразливих груп

Звіти за результатами досліджень міжнародних та національних неурядових організацій, щорічні доповіді Уповноваженого з прав людини, публікації ЗМІ тощо свідчать про наявність системних проблем у дотриманні прав вразливих груп населення в діяльності правоохоронних органів. До категорії вразливих належать й особи, хворі на наркоманію. Використовуючи вразливе становище цих осіб, організаційну та правову неспроможність суспільства захищати їхні права, застосовують до них жорстоке та неналежне поводження. Задля формування показників своєї діяльності правоохоронці фальсифікують стосовно них кримінальні провадження. При притягненні до кримінальної відповідальності порушуються їхні процесуальні права та гарантії (незаконні затримання, порушення права на адвоката, права на медичну допомогу тощо).

13516338_1018521841595895_3640403354351119057_nЗадля протидії зазначеним та іншим порушенням на регіональному рівні наприкінці квітня поточного року за сприяння ГО «Експертний центр з прав людини» у Дніпропетровській області сформовано регіональну команду з протидії порушенням прав вразливих груп, до складу якої увійшли адвокати, представники ЗМІ, представники вразливих груп та сервісних організацій, які опікуються проблемами цих категорій осіб. Діяльність регіональної команди полягає у зборі інформації про порушення прав вразливих груп; здійснення заходів щодо поновлення їх порушених прав та недопущення таких порушень у подальшому; проведення з ними освітніх заходів тощо.

24 червня 2016 року в м. Дніпро регіональною командою на базі Денного центру пробації проведено освітній захід для пацієнтів замісної підтримуючої терапії, мета якого полягала в озброєнні цієї категорії осіб знаннями про власні права та обов’язки, а також про права і обов’язки працівників поліції. На думку представників регіональної команди, отримання цих знань дозволить ефективно попереджати випадки незаконного затримання, катування та жорстокого поводження, ненадання якісної медичної допомоги, а також переривання курсу лікування замісною та антиретровірусною терапією; порушення права на захист тощо.
Учасники заходу отримали інформацію та поради з таких питань як: загальні засади спілкування із працівниками поліції; порядок виклику у відділ поліції; обшук у житлі; відмінності між обшуком та оглядом; особливості адміністративного та кримінального затримання; недозволені методи слідства та/або зловживання превентивними заходами; правила поміщення до ІТТ та ін.

13567196_1018521711595908_5739529096459644734_nУ проведенні зазначеного освітнього заходу, який відбувся за підтримки ГО «Експертний Центр з прав людини» та Міжнародного Фонду “Відродження”, прийняли участь координатор регіональної команди з протидії порушенням прав вразливих груп, керівник Дніпропетровського відокремленого підрозділу ГО “Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу” Тетяна Логойда, керівник ГО “Дорога життя Дніпро” Світлана Калініченко, керівник Відділу спеціальних проваджень Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Сергій Швець, керівник підрозділу Управління забезпечення прав людини в поліцейській діяльності Національної поліції Костянтин Тарасенко, керівництво та волонтери Денного центру пробації, а також незалежні журналісти.

Схожі публікації