Пошук по сайту

Захист даних в системі Custody Records

Нещодавно в ізоляторах тимчасового тримання Національної поліції України запрацювала система Custody Records, яка запобігатиме порушенню прав людини в місцях несвободи. Відтепер усі відомості та заходи, які пов’язані із затриманням особи, фіксуються в єдиній електронній базі та здійснюється цілодобове відеоспостереження території установи.

Впровадження системи Custody Records створює додаткові гарантії фізичної безпеки людини, її права на життя та особисту недоторканість. Посилений контроль процедури затримання та перебування в місцях обмеження волі, убезпечує особі захист від неправомірних дій з боку держави, фізичного або психологічного насилля. Безперервний моніторинг дозволяє оперативно реагувати на екстрені ситуації, запобігати випадкам суїциду, самоушкодженню, тощо.

Звісно, такі заходи потребують збільшення обсягу даних, що збираються про особу, крім того, розширюється коло службовців, які матимуть до них доступ. Тому нерегламентоване використання Custody Records може призвести до несанкціонованого витоку інформації, можливості викривлення або знищення інформації, яка містить персональні дані.

Для використання новітніх інформаційних технологій Міністерство внутрішніх справ України та Національна поліція повинні затвердити відомчі документи, які визначатимуть політику безпеки персональних даних під час їх обробки. Тобто, має бути розроблений порядок щодо того, яким чином та які дані збираються, як зберігаються, хто має до них доступ, та які заходи контролю й відповідальності несанкціонованого поширення даних тощо.

Наприкінці 2018 року ЕЦПЛ розпочав працювати над базовими правилами щодо впровадження організаційних і технічних заходів Custody Records, необхідних для забезпечення захисту персональних даних. В результаті до Національної поліції направлено Рекомендації, які розглядаються в процесі розробки проекту Інструкції про порядок використання систем відеоспостереження в ІТТ територіальних органів поліції.

Варто звернути увагу, що такі положення можуть бути застосовані іншими органами та підрозділами поліції, які працюють з технічними приладами та засобами, що мають функції фото- та кінозйомки, відеозапису, тощо.

ЗАВАНТАЖИТИ РЕКОМЕНДАЦІЇ

 

Автор: Уляна Шадська, експертка ЕЦПЛ

 

Рекомендації розроблено в рамках проекту «Посилення гарантій захисту затримання осіб від неналежного поводження в діяльності Національної поліції України», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

#custodyrecords

Схожі публікації