Пошук по сайту

В’язниця очима в’язня

Сьогодні дослідження сфери виконання покарань направлені, переважно, на вивчення відповідності умов тримання засуджених до позбавлення волі осіб вимогам законів України та міжнародним стандартам. Подібний фокус мають й різного роду перевірки та інспекції, моніторингові візити до місць несвободи – найчастіше вони відображають стан дотримання прав в’язнів та законність дій адміністрації установ. При цьому, із поля зору випадає найголовніше – людина, її думки, почуття, особливості сприйняття нею дійсності в умовах неволі.

Аналіз в’язниці з акцентом на думку самого(ї) засудженого(ї) виводить нас на якісно новий рівень оцінки відповідності умов пенітенціарної системи потребам людини. Поряд з цим, розуміння того, якою в’язницю сприймають самі засуджені допомагає побачити ряд проблем, що стають на заваді виправленню та ресоціалізації в’язнів, а відтак відповідності пенітенціарних установ їх основному призначенню.

Головна мета дослідження – показати «фотознімок» реальності, якою її бачать в’язні.

Скачати дослідження українською

Скачати дослідження англійською

Дослідження підготовлено в рамках проекту «Подальша підтримка пенітенціарної реформи в Україні», що спільно фінансується Європейським Союзом та Радою Європи.

Злата Швець, Cоціолог