Пошук по сайту

В Миколаєві прокурори, поліція та громадськість домовилися про співпрацю

Представники прокуратури, поліції, адвокати та громадськість чотирьох областей України зустрілись в Миколаєві з метою пошуку дієвих методів співпраці задля попередження та реагування на порушення прав людини з боку правоохоронних органів.

В Миколаєві пройшов триденний семінар “Взаємодія національних правозахисних інститутів та громадськості з метою попередження порушення прав людини та забезпечення їх належного розслідування в діяльності правоохоронних органів”, організований Експертним центром з Прав людини за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

IMG_2798

На заході зібралися представники органів прокуратури, Національної поліції, Управління забезпечення прав людини в діяльності Національної поліції, Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги, Центру безоплатної вторинної центру з надання безоплатної правової допомоги та громадських організацій чотирьох областей: Миколаївської, Одеської, Херсонської та Кіровоградської.

IMG_2815

Впродовж тренінгу учасники обговорювали, як запобігти порушенням прав людини: що роблять для цього перелічені інститути, як можна покращити їхню роботу та що можна зробити спільними зусиллями.

IMG_2818

Захід розпочався з того, що присутні розділилися на групи за сферами діяльності та перелічили, які порушення прав людини вони бачать в діяльності правоохоронних органів. Під час презентації присутні разом шукали вирішення цих проблем.

Директор Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Марина Єлисеєва розповіла про стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі, зокрема, щодо вразливих груп населення. Разом з присутніми була обговорена взаємодія ЦБВПД із іншими правовими інститутами держави та громадськістю для попередження порушень прав людини та реагування на виявлені порушення з боку правоохоронних органів.

IMG_2876

Начальник відділу уповноважених Голови НПУ з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Костянтин Тарасенко розповів про реагування УЗПЛ на звернення громадян про порушення прав людини працівниками поліції. Він роз’яснив, які строки та порядок розгляду звернень, підстави для ініціювання службової перевірки, строки та порядок її здійснення. Також було обговорена можливість залучення громадськості до проведення перевірок.

IMG_2919

Від прокуратури на тренінгу виступили прокурор відділу нагляду за додержанням законів у місцях попереднього ув’язнення Генеральної прокуратури України Максим Величко, начальник відділу нагляду за додержанням законів щодо надання медичної допомоги при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях у місцях несвободи ГПУ Віталій Константинов, заступник прокурора Миколаївської області Анатолій Жмура.

IMG_2926

Представники прокуратури розповіли про завдання та повноваження Управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру у місцях несвободи та особливості повноважень прокуратури на регіональному рівні. Вони пояснили як треба звернутись до прокуратури, щоб отримати якнайшвидше реагування на випадки порушень прав людини працівниками поліції, строки та порядок розгляду звернень громадян до прокуратури.

IMG_2964

Разом з присутніми, представники прокуратури обговорили можливість залучення громадськості до проведення перевірок та взаємодію прокуратури із іншими правовими інститутами держави та громадськістю з метою попередження порушень прав людини, та реагування на виявлені порушення з боку поліції.

IMG_2885

Представники прокуратури розповіли про заходи, спрямовані на попередження порушень прав людини поліцією та приклади реагування на виявлені порушення та поновлення прав громадян.

Водночас вони зазначили, що на сьогодні існує негативний стереотип прокурорів у суспільстві. За їхніми словами, прокурорів сприймають як корупціонерів та порушників прав людини, не помічаючи їхню позитивну діяльність.

Підсумком семінару стало рішення його учасників проводити регіональні робочі зустрічі в своїх областях один раз на квартал. До участі запропоновано залучити: орган прокуратури, органи охорони здоров’я, Уповноваженого ВРУ з прав людини, Національну поліцію, Управління патрульної поліції, Управління забезпечення з прав людини, Координаційний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, правозахиснй організації та громадськість. Перша така зустріч була запланована на другу декаду вересня цього року.  На них державні та місцеві інститути правового захисту та громадськості вироблятимуть механізми протидії порушенням прав людини, розглядатимуть поточні проблеми у цій сфері а також звітуватимуться про виконану роботу.

В Одесі така зустріч буде проведена вже у вересні. На ній планується підвести підсумки роботи учасників круглого столу, організованого ЕЦПЛ у березні цього року.

Схожі публікації