Пошук по сайту

Чому громадянське суспільство має співпрацювати з поліцією, – Бєлоусов

Громадянське суспільство краще розуміється на сучасних стандартах дотримання прав людини, ніж поліція. Воно зацікавлено в тому, щоб правоохоронці працювали згідно цих норм. Тому неурядовим організаціям, окрім критики, слід вчити поліцію дотримуватись прав людини. Про це розповів керівник ЕЦПЛ Юрій Бєлоусов на “Регіональному тренінгу протидії катуванням та жорстокому поводженню в Євразії”.

23476657_1657222731005079_116314375_n

Якщо ми вважаємо, що поліція – це суцільне зло, яке не має існувати, тоді ніякої взаємодії існувати не може. Якщо ж ми розглядаємо поліцію як інститут, який виконує важливі функції в суспільстві, але працює неправильно, тоді треба цьому інституту допомогти, зробити так, щоб він запрацював правильно. Це жодним чином не виключає його критику“, – зазначає Юрій Бєлоусов.

Зараз громадянське суспільство і громадські організації переважно кажуть, як не треба робити правоохоронцям: не треба катувати, не треба незаконно затримувати. Така критика потрібна, вважає експерт, але наголошує, що необхідно також і показувати, як поліції слід виконувати свої функції, не порушуючи прав людини.

23416116_1657222801005072_426477518_n

Зокрема, був наведений приклад співпраці з поліцією в межах проекту Custody records. “Ми, неурядовий сектор, фактично пліч-о-пліч з поліцією намагаємось запровадитисучасну нову систему реєстрації затриманих осіб задля забезпечення їхніх прав та свобод, що не виключає нашої об’єктивної позиції, коли поліція порушує права людини”, – зазначає Бєлоусов.

Захід пройшов 7-8 листопада в Єревані. Під час нього обговорювались сучасні підходи протидії катуванням. Учасники ділилися досвідом ефективної боротьби з тортурами в Молдові, Вірменії, Польщі, України.

 

Схожі публікації