Пошук по сайту

Спільні рішення для безпеки в громадах

Безпека не є даністю. Для того, щоб вона існувала, потрібна серйозна робота не лише поліції, а і членів громади та місцевої влади. Втім, часто виникає питання “А що я можу зробити, щоб на моїй вулиці було безпечно?”.

10 жовтня команда Експертного центру з прав людини презентувала видання “Безпека громади: пошук спільних рішень“. Цей посібник дає відповіді на головні питання організації безпечного середовища тут і зараз.

«Всі ми хочемо, щоб на нашій вулиці, в районі, місті було безпечно. На щастя, в суспільстві з’являється розуміння, що велика роль у цьому – самих мешканців. Громада стає тою силою, яка об’єднує поліцію та місцеву владу навколо дуже конкретних проблем безпеки. Сподіваємось, що наше видання  допоможе активній громадськості, державним органам та самоврядуванню у пошуку ідей як ефективно вирішувати безпекові питання», – переконана авторка посібника, керівниця програми «безпека громад»  Уляна Шадська.

У виданні  зібрані алгоритми дій для різних проблем безпеки, рекомендації для роботи поліції та органів місцевого самоврядування з населенням, більше 40 описів іноземного та українського досвіду безпекових ініціатив. Є окремі розділи для громад, поліції та органів місцевого самоврядування.

Безпека – це спільний інтерес та відповідальність. Втім, дії по її забезпеченню мають бути конкретними, виходячи з того, що саме той чи інший суб’єкт може зробити для безпеки. Безпека має багато різних складових і дуже залежить від контексту, тут нема універсальних рішень. За час нашої роботи над цією темою, вдалося знайти рішення, які дають позитивний результат. В посібнику є опис практик, які вже реалізуються, але цей список не є вичерпним“, – зазначив директор програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов.

Попри значний міжнародний досвід реалізації безпекових ініціатив на рівні громади, в Україні цей процес лише набирає обертів, вважає виконавчий директор Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов. Сьогодні в нашій країні фактично відсутнє методологічне підґрунтя для ефективного впровадження безпекових ініціатив на рівні громади, яке б спиралося на кращий національний та адаптований міжнародний досвід.

Цей посібник спрямований допомогти громаді у вирішенні актуальних питань створення безпечного середовища. Посібник також містить поради та рекомендації для працівників поліції та органів місцевого самоврядування щодо оцінки потреб громади у безпеці, особливостей налагодження діалогу та роботи з різними соціальними групами, розробки та реалізації місцевих програм забезпечення безпеки і правопорядку тощо“, – переконаний Юрій Бєлоусов.

Про необхідність у розробці метологічних матеріалів для формування спільного бачення щодо розвитку безпеки в Україні сказав і радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко. Різне переконання у пошуку рішень стає бар’єром в діалозі та співпраці на шляху до спільної мети – збудувати безпечну Україну.

Цей посібник може стати методичкою для тих, хто будує безпеку в Україні. Тут зібрані різні досвіди: як міжнародний, так і наш, український, за що я дуже вдячний“, – зазначив радник.

Керівниця відділу Community policing Департаменту патрульної поліції НПУ Катерина Бєлугіна розповіла п’ять історій про взаємодію поліції та громади. В Борисполі завдяки превентивним заходам поліції та мешканців будинку, вдалось запобігти пограбуванню. У Львові діти, пам’ятаючи настанови шкільного офіцера поліції, допомогли повернути вкрадені речі. Більше про ці історії ми розкажемо найближчим часом на сайті ЕЦПЛ.

Ми дуже вдячні за такий посібник. Це видання стане у нагоді не тільки активістам неурядових організацій, але й поліції, у якої теж є дуже багато запитань, відповіді на які вперше зібрані в одному посібнику“, – зазначила поліцейська.

Забезпечення безпеки громад є одним з основних пріоритетів для Експертного центру з прав людини. Про це сказав голова правління Експертного центру з прав людини Володимир Сущенко. “Експерти центру проводять комплексні дослідження у цій сфері, розробляють та впроваджують інноваційні моделі, на кшталт офісу безпеки, проводять навчальні заходи для органів державної влади, місцевого самоврядування, поліції та мешканців”, – розповів Володимир Сущенко.

Посібник підготовлено за фінансової підтримки Програмної ініціативи “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”

 

 

Схожі публікації