укр eng

Пошук по сайту

Community Policing

Безпека громади

Модель поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду, називають англомовним терміном “Community Policing”. Така філософія поліцейської діяльності побудована на принципах постійної комунікації та індивідуальному підході до вирішення місцевих проблем у взаємодії з населенням та відповідними органами влади.

В Україні створено законодавче підґрунтя для впровадження такої моделі. Законом України «Про Національну поліцію» визначено, що поліція має взаємодіяти з громадськістю, реалізуючи спільні проекти, програми та заходи. З огляду на зміни в законодавстві, з грудня 2015 року Експертний центр з прав людини працює над впровадженням нових принципів поліцейської діяльності з урахуванням правоохоронних потреб місцевих громад.

Серед основних напрямків роботи:

Аналітична діяльність. Ми розробляємо методичні матеріали для представників поліції, органів місцевого самоврядування та населення щодо нових принципів поліцейської діяльності «Community policing». А також готуємо матеріали з аналізом найкращих практик впровадження в Україні проектів у даній сфері як з боку поліції, так і громадських організацій.

Просвітницька діяльність. Центром організовуються та проводяться навчальні заходи (тренінги, семінари), тематичні зустрічі для представників поліції, органів місцевого самоврядування та громадських організацій в різних регіонах України. На них розглядаються питання посилення безпеки в громадах шляхом взаємодії і комунікації між населенням та правоохоронними органами. Також експерти Центру беруть участь у міжнародних заходах закордоном у якості тренерів та доповідачів.

Посилення спроможності громад у взаємодії з поліцією аналізувати криміногенну ситуацію, оцінювати та контролювати ресурси, необхідні для забезпечення громадського порядку. Соціологи Центру проводять дослідження та визначають, що найбільше турбує населення з питань безпеки, які є проблеми  на конкретній території та що робить поліція для того, аби їх вирішити. Це дозволяє сформувати Програму пріоритетів охорони громадського правопорядку та правильно обрати форми взаємодії, що допоможуть налагодити ефективну співпрацю місцевої поліції з населенням.